Opis
Kawa idealna do wyrazistego espresso jak i do wyjątkowego cappuccino i café latte. Wyjątkowe połączenie nut czekoladowych z subtelną kwasowością. Stanowi połączenie wyselekcjonowanych ziaren arabiki z Brazylii i Rwandy oraz robusty z Indii.
Główne różnice między robustą i arabiką polegają na tym, że robusta ma prawie dwa razy więcej kofeiny niż arabika. Ponadto robustę wyróżnia lekka gorycz i nuta kwasowości. Robusta India Cherry rośnie na niższych wysokościach (400-600 m n.p.m.) niż arabika, a jednocześnie jest bardziej wytrzymała na suszę i choroby.
Arabika wymaga większej staranności w hodowli odwdzięczając się bogatszym smakiem i różnorodnością aromatów. Brazylia jest największym producentem kawy na świecie, a jej zbiory stanowią 1/3 całych światowych plonów. Największymi regionami produkującymi kawę są Parana, Sao Paulo i Minas. W Brazylii uprawia się głównie arabikę, a za najlepszą uznawana jest Bourbon Santos lub po prostu Santos. Cechuje ją wyraźny owocowy i kwaskowy smak. Natomiast Rwanda leży w środkowowschodniej Afryce – na niewielkiej powierzchni kraju rozciągają się tysiące wzgórz o zróżnicowanej wysokości. Doskonałe warunki klimatyczne i wulkaniczne gleby sprawiają, że uprawa kawowców jest tu jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki. Z Rwandy sprowadzane są ziarna Arabiki w szlachetnej odmianie Bourbon. Obecnie stanowią obiekt pożądania importerów, a o ich jakości świadczą przyznawane im nagrody.
Kawa Rzemieślnicza charakteryzuje się intensywnym smakiem i aromatem. Dzięki wysokiej zawartości kofeiny doskonale pobudza.
Idealna do: ekspresu ciśnieniowego, kawiarki
Nasze kawy mają oznaczoną zarówno datę wypalenia, jak i datę przydatności.
Co warto wiedzieć o tych datach?
Aby wydobyć najlepszy smak, kawę powinno się parzyć i pić minimum 7 dni po jej wypaleniu. Najlepiej spożyć ją w pierwszych 3 miesiącach od wypalenia. Wówczas smak kawy jest aromatyczny, głęboki. Po kilku miesiącach od wypalenia, niezależnie z jakiej palarni/ marki kawa pochodzi straci ona swój naturalny aromat. Kupując kawę warto zatem zwrócić uwagę nie na datę przydatności, a na datę wypalenia.