Brazylia Blend

Brazylia Blend

29,00 80,00 

Brazylia Blend to kawa dobrze wyważona, o lekkiej kwasowości i delikatnie zaznaczonej goryczce. Głęboka i wyrazista konsystencja. Nuty czekolady i orzechów.

Ilość:

Opis

Brazylia jest największym producentem kawy na świecie, a jej zbiory stanowią 1/3 całych światowych plonów. Przyczyniło się do tego głównie ukształtowanie terenu i sprzyjające warunki klimatyczne.

Największymi regionami produkującymi kawę są Parana, Sao Paulo i Minas. W Brazylii uprawia się głównie arabikę, a za najlepszą uznawana jest Bourbon Santos lub po prostu Santos. Cechuje ją wyraźny owocowy i kwaskowy smak.

BRAZYLIA BLEND to Single Origin – ziarno pochodzi z określonego obszaru. To najwyższej jakości 100 % ziarna arabiki. Ziarno suszone jest na wolnym powietrzu, gdy jest jeszcze w otoczce owocu.

Kawa sprawdzi się do espresso, które wyróżni się niezwykle jedwabistą konsystencją i kwiatowym aromat. Bardzo dobrze sprawdzi się do przygotowania cappuccino oraz latte.

Brazylia Blend to kawa dobrze wyważona, o lekkiej kwasowości i delikatnie zaznaczonej goryczce. Głęboka i wyrazista konsystencja. Nuty czekolady i orzechów.

Idealna do: ekspresu ciśnieniowego, kawiarki

Nasze kawy mają oznaczoną zarówno datę wypalenia, jak i datę przydatności.
Co warto wiedzieć o tych datach?

Aby wydobyć najlepszy smak, kawę powinno się parzyć i pić minimum 7 dni po jej wypaleniu. Najlepiej spożyć ją w pierwszych 3 miesiącach od wypalenia. Wówczas smak kawy jest aromatyczny, głęboki. Po kilku miesiącach od wypalenia, niezależnie z jakiej palarni/ marki kawa pochodzi straci ona swój naturalny aromat. Kupując kawę warto zatem zwrócić uwagę nie na datę przydatności, a na datę wypalenia.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wymiary 48 × 56 × 13 cm
Odmiana

100% Arabica

Region

Mogiana, Sul de Minas. Cerrado, Parana (Ameryka Południowa)

Wysokość upraw

800-1350 m n.p.m

Nuty

Czekolady i orzechów

Kwasowość

2/5

Gorycz

3/5

Intensywność

3/5

Waga

250g ziarnista, 500g ziarnista, 1000g ziarnista, 250g mielona