Gusto Blend

Gusto Blend

27,00 80,00 

Kawa idealna dla osób poszukujących wyrazistego smaku kawy z nutą cytrusowej słodyczy. Świetnie sprawdzi się jako klasyczna kawa czarna, bogate espresso lub z mlekiem jako cappuccino bądź café latte.

Ilość:

Opis

GUSTO BLEND to 100% mieszanka arabiki z 3 regionów: Brazylii, Rwandy oraz Gwatemali.

Brazylia jest największym producentem kawy na świecie, a jej zbiory stanowią 1/3 całych światowych plonów. Największymi regionami produkującymi kawę są Parana, Sao Paulo i Minas. W Brazylii uprawia się głównie arabikę, a za najlepszą uznawana jest Bourbon Santos lub po prostu Santos. Cechuje ją wyraźny owocowy i kwaskowy smak.

Rwanda leży w środkowowschodniej Afryce – na niewielkiej powierzchni kraju rozciągają się tysiące wzgórz o zróżnicowanej wysokości. Doskonałe warunki klimatyczne i wulkaniczne gleby sprawiają, że uprawa kawowców jest tu jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki. Z Rwandy sprowadzane są ziarna Arabiki w szlachetnej odmianie Bourbon. Obecnie stanowią obiekt pożądania importerów, a o ich jakości świadczą przyznawane im nagrody.

Gwatemala jest ósmym co do wielkości producentem kawy. Gwatemalską kawę uprawia się na plantacjach zacienionych; krzewy kawowca rosną pod ochronnym parasolem z gałęzi drzew lizbony zielonej, bananowców, palm, drzew Inga, bambusa, kakaowców i wielu innych roślin. Powstałe w ten sposób lasy stanowią aż 6,4% powierzchni leśnej kraju!

Kawa idealna dla osób poszukujących wyrazistego smaku kawy z nutą cytrusowej słodyczy. Świetnie sprawdzi się jako klasyczna kawa czarna, bogate espresso lub z mlekiem jako cappuccino bądź café latte.

Nasze kawy mają oznaczoną zarówno datę wypalenia, jak i datę przydatności.
Co warto wiedzieć o tych datach?

Aby wydobyc najlepszy smak, kawę powinno się parzyć i pić minimum 7 dni po jej wypaleniu. Najlepiej spożyć ją w pierwszych 3 miesiącach od wypalenia. Wówczas smak kawy jest aromatyczny, głeboki. Po kilku miesiacach od wypalenia, niezależnie z jakiej palarni/ marki kawa pochodzi straci ona swój naturalny aromat. Kupując kawę warto zatem zwrócić uwagę nie na datę przydatności, a na datę wypalenia.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wymiary 48 × 56 × 13 cm
Odmiana

100% Arabica

Region

Brazylia, Rwanda, Gwatemala

Kwasowość

2/5

Gorycz

4/5

Intensywność

3/5

Waga

250g ziarnista, 500g ziarnista, 1000g ziarnista, 250g mielona